Funkey

Innowacyjny musical dla dzieci
„Funkey” to dwujęzyczny teatr musicalowy o nietuzinkowej fabule, który niesie niebanalny przekaz. Występy spowite są w świat sztuki-zawierają autorską muzykę, przestrzenne maski zwierzątek oraz scenografię malowaną na płótnie.
Funkey to też forma kreatywnego nauczania języka angielskiego w szkole ( klasy I-III ) i przedszkolu. Cykl przedstawień Teatru Funkey to dla dzieci przeżycie artystyczne , w którym biorą czynny udział , jednocześnie zapamiętując i powtarzając z aktorami szereg nowych słów i zwrotów.Innowacyjność

Poziom języka

Funkey jest przeznaczony zarówno dla dzieci nie znających jeszcze dobrze angielskiego, jak i dla tych już znających ten język...

Funkey zapewnia dobrą zabawę i naukę dla obu grup wiekowych dzieci dzięki indywidualizacji piosenek i technice prowadzenia dialogów przez zwierzątka. Aktorzy tymczasem żonglują językiem angielskim w tak umiejętny sposób, że treść rozumieją nawet dzieci, które jeszcze nie potrafią mówić po angielsku. Te dzieci, które już potrafią, uczą się operować nowymi konstrukcjam językowymi i słownictwem. Mogą one także utrwalać wybrane piosenki, które otrzymają od FUNKEY w formacie mp3.

Współpraca

Inspirujemy nie tylko dzieci, ale i nauczycieli...

Współpraca z FUNKEY nie wymaga od nauczyciela dodatkowej pracy, lecz stanowi dla niego uatrakcyjnienie zajęć oraz być może, źródło inpiracji . Z przyjemnością dzielę się swoim doświadczeniem w nauczaniu efektywnymi metodami przyswajania języka. Wysyłam nauczycielowi karty pracy oraz scenariusz zajęć, prowadzę go przez proces lekcji wirtualnie, naprowadzam na sposoby wykorzystania efektywnych technik nauczania pokrywające się często z podstawą programową (szczególnie w zakresie konstrukcji językowych).

Nowoczesne metody nauczania

Różnorodność metod wpływa na skuteczne przyswajanie języka obcego.

Podczas współpracy Funkey wykorzystuje następujące metody: flipped learning, peer learning, nauczanie rotacyjne oraz metodę teatralną. Poprzez zastosowanie więcej niż jednej metody młodzi adepci języka angielskiego uczą się skuteczniej.

Funkey Interview

Funkey and Giraffe

Zoo Song


AktorzyMarta Lisiewicz


Twórca scenariusza, scenografii, masek, muzyki oraz choreografii. Dziewczyna z niesamowitą pasją do nauczania oraz energią. Więcej o doświadczeniu artystki możecie się dowiedzieć tutaj, a o jej osiągnięciach tutaj.

Gosia Machcińska


Z uśmiechem na ustach śpiewa w bardzo wielu językach, bo to one są jej pasją. Ma niesamowite podejście do dzieci. Aktorka Studia Osobowości Teatru Porywacze Ciał i Absolwentka Akademii Sztuk Scenicznych PAPA.
Arda Cangöz


Ukończył Wydział aktorstwa i sztuk scenicznych na Uniwersytecie Artystycznym w Mugli (Turcja). Pięknie śpiewa, wyśmienity tancerz. Ma świetny kontakt z dziećmi.

Nowoczesne metody nauczania

Funkey wprowadza:

Nauczanie odwrócone

Flipped learning. Model ten zakłada aktywność ucznia w zdobywaniu i przetwarzaniu wiedzy, co jest bardziej twórcze. Uczniowie przed przyjazdem teatru zaznajamiają się z piosenkami lub wypowiedziami zwierzaków , przesłanymi drogą internetową.

Nauczanie metodą projektu wykorzystujące metodę teatralną

Dzieci dowiadują się parę dni przed występem o bohaterach i o problematyce musicalu. Mają one za zadanie odszukać pewne informacje, bądź zapamiętać parę słówek. Zwierzaki po spektaklu musicalowym przeprowadzają wywiady i wypytują czy zaliczyły zadanie . Na podstawie zgromadzonej wiedzy, dzieci po ostatnim spektaklu odgrywają własne przedstawienie dla FUNKEY! Funkey utrwala występ dzieci na filmie. Jeśli rodzice wyrażą zgodę, występ dzieci zostaje umieszczony w świecie wirtualnym.

Metoda Peer learning

Według wielu badań naukowych, najbardziej skuteczną metodą kształcenia jest przekazywanie wiedzy innym. Stanowi ono aż 80% sukcesu( wg piramidy zamieszczonej w publikacji o rozwoju szkolnictwa) * Jako nauczyciel często stosuję "peer learning " . Metoda ta pobudza motywację wewnętrzną dzieci. Nauczanie rówieśnicze kształci umiejętność współpracy, buduje adekwatną samoocenę i poczucie własnej wartości uczniów, a także wzmacnia kompetencje w zakresie poszukiwania informacji i korzystania z różnorodnych źródeł wiedzy. Metodę tę łączę ze strategią rotacyjną: dzieci na zajęciach stają się ruchomymi stacjami:)

Fabuła

Postaciami musicalu są przeróżne zwierzęta , a także niegrzeczna dziewczyna, której zachowanie pozostaje wiele do życzenia. Pewnego dnia, zostaje ona wciągnięta w świat swojej ulubionej książki „Roy the monkey”. Książkowa małpa miała już dość jej niepoprawnego zachowania… Funkey przenosi się nagle do Nowego Jorku, gdzie różne zwierzaki pouczają ją jak powinna się zachowywać. Czy uda się zwierzakom nauczyć dziewczynę dobrych manier? Przekonajcie się sami!
New York to zlepek różnych kultur, języków, zwyczajów. Dzieci uczą się tu akceptować innych ! Środowisko wielkomiejskie doskonale przyczynia się do nauki dobrych obyczajów. Występ Funkey uczy ważnych w życiu wartości, jakimi jest tolerancja wobec innych, dzielenie się z innymi swoimi skarbami, pomoc innym, utrzymywanie przyjaźni, jak i tego, że nie można zapominać o przytulaniu się do ukochanych osób!

dziewczyna

Część I

Nieznośna, niemiła dla swojej koleżanki FUNKEY dziwi się, że nikt jej nie lubi. Ale czy rówieśnicy będą uśmiechać się do dziewczynki, która myśli tylko o sobie i nie umie niczym się z nikim podzielić ? FUNKEY żali się, że jedynym jej przyjacielem jest małpa z książki… Pewnego dnia, zostaje nagle porwana w świat swojej ulubionej lektury,, aby znaleźć się w Nowym Jorku, wśród fantastycznych zwierzątek, i dostać od nich nauczkę! FUNKEY jest jednak dość oporna na naukę, Roy the Monkey, Henry Rat oraz Panda Bear nie są w stanie przekonać jej aby kierowała się ważnymi wartościami w życiu. Aby to się stało, potrzeba jeszcze kogoś…..
Morał wynikający z przedstawienia brzmi: warto dzielić się z innymi , być tolerancyjnym, oraz pomagać innym

żyrafa

Część II

Miss Giraffe, a fine lady she is, indeed… Dostojna Pani żyrafa jest specjalistką od dobrych manier. Miss Giraffe słynie ze swoich „Tea parties”, i ona właśnie wpada na doskonały pomysł jak dziewczynie przemówić do rozsądku. Jednak, nie od razu żyrafa nauczy dziewczynę jak się zachowywać.
Morał wynikający z przedstawienia brzmi: szanuj rozmówców, bądź dla zawsze uprzejmy innych.

renifer

Część III

W pouczonej przez Miss Giraffe, dziewczynie FUNKEY budzi się sumienie. Zaczyna być wdzięczna zwierzątkom za ich pomoc. Nauczyły ją one bezcennych wartości , dzięki którym życie jest o wiele piękniejsze! Zauważa, że jej przyjaciółka Miss Giraffe gubi… kropki! Okazuje się, że ktoś jej te kropki kradnie! Kto jest za to odpowiedzialny, i dlaczego ?
Morał przedstawienia brzmi: nie zapominaj o tych, których kochasz, nie obrażaj się na nich, lecz rozwiąż zaistniały problem.
WYSTĘPY INTERAKTYWNE"Interviews with animals"Co drugi odcinek FUNKEY przeprowadzony u Was umożliwia dzieciom ćwiczenie rozmowy w języku angielskim. Słonica ELLIE THE ELEPHANT przenosi dzieci w miejscu i czasie do swojego studia telewizyjnego. Tutaj, Ellie przeprowadza wywiady z nowojorskimi osobistościami, poznanymi w poprzednim odcinku...Dzieci mają za zadanie pomagać słonicy w jej misji : )

„INTERWIEWS WITH ANIMALS“ poza dobrą zabawą, stanowi doskonałe ćwiczenie gramatyczne i utrwala słownictwo z zakresu sportów, jedzenia, codziennych nawyków i wielu innych.

Podczas występów interaktywnych FUNKEY, dzieci zostają zachęcone do:
-zadawania pytań
-ćwiczenia użycia czasowników HAS GOT oraz TO BE w zdaniach
-powtórzenia słownictwa
zawartego w kartach pracy wysyłanych uprzednio nauczycielom ( opartych w większości na podstawie programowej).

Podczas „INTERWIEWS WITH ANIMALS“ nauczyciele mają okazję spróbować nauczania odwróconego,flipped learning, rotacyjnego, indywidualizacji pracy oraz nauczania poprzez piosenki i gesty w wydaniu FUNKEY.

Zapewniamy dużo zabawy zarówno nauczycielom jak i dzieciom, Jednocześnie, w czasie wywiadów, dzieciom otwiera się możliwość użycia wiedzy językowej zdobytej podczas występów fabularnych.

Integralny pakiet FUNKEY wpływa na rozwój komunikatywnej znajomości języka angielskiego, zapewniając dzieciom jednocześnie świetną zabawę!

Doświadczenie

Z perspektywy edukacyjnej...

Występ FUNKEY

Jest to połączenie "meaningful learning" razem z "Rote learning" czyli nauczania głębokiego z pamięciowym ( w piosenkach). Dzięki swojemu doświadczeniu w szkole oraz w trakcie dodatkowych zajęć grupowych zauważyłam, że łączenie tych metod jest najskuteczniejsze w nauczaniu dzieci języka obcego i w osiąganiu przez nie poczucia satysfakcji z nauki. W odpowiednich proporcjach, "rote learning" działa jak zapłon w ćwiczeniu umiejętności mówienia i w trakcie śpiewania w języku angielskim. Dwujęzyczny musical FUNKEY jest opracowany w taki sposób, że sens przedstawienia jest całkowicie jasny dla dzieci, pomimo obecności języka obcego. Dzieci dobrze rozumieją spektakl.

Z perspektywy metodologicznej…

Jestem dyplomowaną anglistką z 10-letnim doświadczeniem pracy z dziećmi na warsztatach językowo-artystycznych, językowych zajęciach grupowych, półkoloniach oraz koloniach z językiem angielskim. Kontakt z językiem angielskim miałam od urodzenia, zawdzięczam to mojej mamie.

W szkole językowej Program Bell prowadziłam zajęcia, korzystając wyłącznie z metody "meaningful learning". Od trzech lat pracuję w Piątkowskiej Szkole Społecznej, która jest liderem w wykorzystaniu nowych metod nauczania.

Na moją perspektywę artystyczną składają się takie składniki jak:

 • PIANINO

  Swoją przygodę z grą na pianinie rozpoczęłam w wieku 8 lat

 • MALARSTWO & RYSUNEK

  Stały się moją metodą kodowania świata od najmłodszych lat. Zapraszam do obejrzenia moich prac na

 • TEATR.

  Pierwsze występy teatralne rozpoczęłam w wieku 10 lat w międzynarodowej grupie z dziećmi z Wielkiej Brytanii oraz z Polski. Byłam tam "Alice in Oblivion" czyli jedną z dwóch Alicji w krainie ułudy , sztuka napisana przez Kimberley Grigg. Swoją dziecięcą teatralną przygodę kontynuowałam dalej z aktorką i reżyserką teatralną Rachel Karafistan i jej grupą Cosmino.

 • KABARET.

  W wieku 16, 17, 18 lat występowałam w Kabarecie Zenona Laskowika. W wieku 18,19,20 lat w Teatrze Piosennym Grzegorza Tomczaka , później byłam uczestniczką kilku festiwali grając i śpiewając swoje autorskie kompozycje, stając się nieraz laureatką bądź otrzymując wyróżnienie. W roku 2011 założyłam formację MAMAI gdzie wraz z Mają Ziarkowską połączyłyśmy świat moich piosenek z jej pantomimą.

 • RZEŹBA.

  Pięcioletnie jednolite studia magisterskie odbyłam na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu

Kontakt

Teatr FUNKEY oferuje 8 wystąpień w Państwa placówce oraz współpracę z nauczycielem. Jesteśmy mobilni i dojeżdżamy do klienta.


Chętnie udzielimy dodatkowych informacji:


Numer telefonu: +48604144464


Email: martalisiewicz.art@gmail.com